středa 10. ledna 2018

Foto-recenze Elvis Presley (muzeum v knize) - Robert Gordon //reupload

Ahoj čtenáři,

dnes jsem si pro vás připravila tak trochu speciální recenzi. Nedávno nám do práce přišla kniha o Elvisovi, která už na první pohled vypadala úžasně. Samozřejmě, že jsem ji musela mít! A teď se o ní podělím i s Vámi a protože tenhle blog nedávno pokořil 4 000 zhlédnutí, berte to jako takový dárek a poděkování ode mne.


Jakožto životopisná kniha, začíná pěkně od začátku. Elvis vyrůstal uprostřed mnoha hudebních směrů - country, gospel, swing. Když dostal v šesti letech kytaru místo vysněné motorky, navykl si chodit brnkat a zpívat do školního sklepa a než se dostal do posledního ročníku střední školy, měl už svoje fanoušky i image. Dva měsíce před ukončením střední školy se konala každoroční umělecká přehlídka, kterou Elvis, i přes špatně napsané jméno v programu, považuje za okamžik, kdy zjistil, že jeho zábava baví i ostatní.Jakožto životopisná kniha, začíná pěkně od začátku. Elvis vyrůstal uprostřed mnoha hudebních směrů - country, gospel, swing. Když dostal v šesti letech kytaru místo vysněné motorky, navykl si chodit brnkat a zpívat do školního sklepa a než se dostal do posledního ročníku střední školy, měl už svoje fanoušky i image. Dva měsíce před ukončením střední školy se konala každoroční umělecká přehlídka, kterou Elvis, i přes špatně napsané jméno v programu, považuje za okamžik, kdy zjistil, že jeho zábava baví i ostatní.


A přišla první opravdová smlouva, která odstartovala Elvisovo neskutečné pracovní nasazení. V nahrávacím studiu trávil dlouhé noci přehráváním jedné písničky třeba patnáctkrát, dokud nebyla podle jeho názoru naprosto dokonalá. 


Elvis se neobjevoval jen v hitparádách, Elvis byl všude. Vystoupení, televizní show, později i film. Všemu věnoval 100%  nasazení a pomalu začal být unavený. Do toho přišla povinná vojenská služba a Elvisova kariéra se musela pozastavit. Když se vrátil, rozpoutala se jeho sláva nanovo a s ještě větší razancí.


Ve vzácných chvílích volna se Elvis věnoval svým mnoha dalším koníčkům, ke kterým patřilo například karate či americký fotbal. Jeho rodina a přátelé byli pro něj to nejcennější a plnil jim, co jim na očích viděl. Jeho nejbližší měli svůj vlastní dům v Gracelandu a když si Elvis oblíbil koně, každému z nich jednoho věnoval.Po opadnutí největší slávy a práce se Elvis usídlil v Las Vegas. Opět pravidelně vystupoval a jezdil turné. Začal více přemýšlet o smyslu svého života a zúčastnil se charitativních akcí. Výjimečné chvíle volna trávil v Gracelandu, kde těsně před odletem na své další turné, 16. srpna 1977, také zemřel.


Už za svého života dokázal svojí pílí víc, než kdokoliv jiný. Nepřestal ale pomáhat ani po smrti, díky Elvis Presley Enterprises - charitativnímu fondu. Mimo jiné přispěl fond na výstavbu ubytovny pro chudé, kde se její obyvatelé učí zacházet s penězi, najít si práci a dalším životním dovednostem. Jejich děti dostanou vzdělání a možnost se naučit na jakýkoliv hudební nástroj.


Kniha nás provede každým zákoutím Elvisovy neklidné duše a trnitou cestou jeho úspěchu. To je doplněno autentickými kopiemi všech možných dokumentů, smluv, fotek, vstupenek či plakátů. Je to opravdu muzeum v knize a každý Elvisův fanoušek by tuto knihu měl mít. 

Doufám, že jsem vás na knihu alespoň trochu nalákala i když jsem ukázala jen zlomek z toho všeho, co v knize objevíte. Radím Vám, obracejte stránky pomalu, vychutnávejte si je a bacha, ať nepřehlédnete nějaký vložený dopis.

Ještě jednou Vám chci všem poděkovat. Doufám, že se Vám moje recenze budou i nadále líbit :)

Příště zase nashle :)

5 komentářů:

 1. Nádhera =) Elvise mám moc ráda, takže se to pokusím sehnat alespoň v knihovně. Viděla jsem tomhle stylu i Star Wars =)
  http://fantasyalatriel.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Star Wars mi moc nelákají, ale Elvis byl Must Have. Mrkni do Levných knih (nebo jejich e-shopu) kdyby to v knihovně neměli :) Maj to tam docela za babku :D

   Vymazat
 2. Krásný článek i když nejsem fanynka Elvise. Moc se mi líbí tvůj blog..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každá žena je ve skrytu duše fanynkou Elvise :D A děkuju, teď to tu trochu stagnuje, ale nové články už se píší a zanedlouho to tu zase rozjedu :)

   Vymazat
 3. Tak tohle vypadá dost zajímavě :)
  http://catthegdiaries.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat